Čistenie PC

Čím ďalej tým pomalšie vám fičí váš počítač? Dôvodov prečo môže byť však viac! Napríklad máte veľmi zaprataný počítač, alebo niekoľko vírusov vo vašom počítači o ktorých ani nemusíte vedieť. V tomto článku popíšem pár programov na čistenie počítačov s ktorými mám aj sám skúsenosti a pomohli mi niekoľko krát zbaviť sa zlých vírusov, spyware a malware…

Spybot 1.6.2

Po otvorení Spybotu sa nám zobrazí designovo zastaralé prostredie programu kde ale na hlavnej stránke nájdete všetko, čo potrebujete.

Pre očistu Windowsu klikneme na tlačítko „Skontrolovať“

Následne sa nám zobrazí proces kontroly

Po čistení scanu kliknite na Opraviť vyznačené problémy, tie sa opravia a vy máte pokoj s všelijakými červami…

Tento program nainštalujete tu: http://www.zive.cz/programy/spybot-search-and-destroy/pr-4735

Ccleaner

Ccleaner je program na čistenie registrov, histórie prehliadačov, zbytočných a pokazených záznamov (prevažne z odinštalovaných programov). Vďaka odstráneniu týchto nadbytočných vecí sa môže zvýšiť rýchlosť počítača a uvoľniť aj niekoľko prebytočných GB. Ccleaner je úplne zdarma a navyše v Českom jazyku.

Tento program stiahnete tu:

http://www.scanwith.com/CCleaner_download.htm

Spyware terminator

Ďalší program na čistenie vášho PC je kompletne po Česky a je takisto úplne zadarmo!

Tento program stiahnete tu:

http://www.spywareterminator.com/cs/Default.aspx

MALI BY STE MAŤ V POČÍTAČOCH AJ NEJAKÝ TEN ANTIVÍRUSOVÝ PROGRAM KTORÝ CHRÁNI VÁŠ POČÍTAČ CELÝ DEŇ NAPR. AVAST, ESET NOD32, NORTON a iné.

Pokiaľ vám seká počítač aj naďalej, skúste ho očistiť od prachu. Prach vo ventilátoroch môže spôsobiť, že počítač sa môže začať prehrievať a tým pádom ho to spomaľuje. Najlepšie je zobrať počítač/notebook na balkón, zobrať pumpu od bicykla a jednoducho ho prefúknuť.

12 komentářů u Čistenie PC

 1. ovavoikeniTep napsal:

  velmi zaujimavy, vdaka

 2. Kováčová napsal:

  Ahoj, som laik do PC, ale robím ako účtovníčka na PC, zvládnem to bez problémov?

 3. lucia napsal:

  a co vsetko sa mi pri cisteni vymaze?

  • admin napsal:

   zväčša iba história prehliadačov (ktorá zaberá strašne veľa miesta), vprípade Ccleaner aj niektoré nedostatky v registroch (inak je dobrý aj na to ak si stiahnete nejakú demoverziu a čas vám vyprší a vy by ste si ju ešte rada zahrali, použili spustíte tento program a môžete tú vec znova a znova nainštalovať)

   • stevard napsal:

    Ccleaner je výborný !!!! Používam ho už aspoň 2-3 rokoy a nesklamal ma !!!

    • michal napsal:

     hmmm stiahol som si Ccleaner a môžem povedať že je dobrý… ale mám jeden problém vždy keď dám analizoať v polke mi napíše program prestal pacovať aj po preinštalovaní windowsu robí to isteé

 4. Zuzana napsal:

  Ccleaner mi odporučil kamarát a neviem si ho vynachválit :) )

 5. Emily napsal:

  nevymaže Ccleaner uložené dokumenty?

 6. Michaela napsal:

  Mam problem s pc je zavyreny a dnes mi tam vybehol trojsky kôň a potom ked som pc vypla a isla ho znova zapnut tak zakazdym sa mi sam restartuje ako mam teraz postupovat? Za odpoved vopred dakujem.

  • admin napsal:

   V prvom rade by som doporučil dať počítač do úsporného režimu kde sa ti spustia iba vybrané procesy. (F8 alebo F9 stláčaj pri štarte PC), ak ti vybehne ako chceš spustiť úsporný režim tak daj with network (čo znamená že aj s internetom), stiahni si program spybot a pozri si v ňom aplikácie, ktoré sa spúšťajú pri štarte windowsu. Niektorý z tých registrov totiž blokuje štart PC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>